بهره برداری از بزرگ‌ترین معدن سنگ آهن هرمزگان

سعید زرندی یکشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان در جمع خبرنگاران بیان داشت: معدن سنگ آهن رضوان، بزرگترین معدن سنگ آهن هرمزگان است؛ که امروزه علی رغم تحریم ها بیش از پیش در حال انجام فعالیت است و یکی از مهمترین معادن تامین کننده ی سنگ آهن استان بشمار می رود.

زرندی خاطرنشان کرد: میزان ذخیره این معدن با عملیات پی جویی از ۲.۵ میلیون تن به ۲۰ میلیون تن افزایش پیدا کرد که با افزایش پیش آمده، به عنوان بزرگترین معدن سنگ آهن استان هرمزگان شناخته شد.

وی اظهارداشت: از دیگر اقدامات مهم انجام شده در معدن رضوان که توسط شرکت پدیده کاوش ایرانیان صورت گرفته احداث جاده اصلی دسترسی به معدن به طول ۸ کیلومتر را می توان برشمرد.

به گفته وی، انجام عملیات اکتشافی جامع معدن جهت تعیین ذخیره و شناسایی مشخصات کیفی سنگ آهن به میزان۸هزار متر حفاری صورت گرفته و از طرفی جاده های داخلی معدن جهت دسترسی به ذخایر و پیت معدن احداث شده است.

زرندی عنوان کرد: انجام عملیات باطله برداری جهت باز نمودن معدن به میزان ۵ میلیون تن از دیگر اقدامات این شرکت است که انجام عملیات استخراج سنگ آهن حین باطله برداری به میزان ۲ میلیون تن صورت گرفته است.

وی افزود: میزان سرمایه گذاری در معدن رضوان بالغ بر ۸۱۰ میلیارد ریال است که اشتغالزایی مستقیم ۳۹ نفر را به همراه دارد. این معدن با استخراج سنگ آهن و در راستای جلوگیری از خام فروشی طی عملیاتی نسبت به فرآوری آن اقدام می کند.

معاون وزیر صمت ابرازداشت: در راستای تکمیل زنجیره فولاد و رسیدن به ۱۰ میلیون تن فولاد استان، شرکت پدیده کاوش ایرانیان اقدام به احداث کارخانه کنسانتره آهن در جوار معدن سنگ آهن رضوان نمود .

وی گفت: هم اکنون سنگ آهن پرعیار به میزان ۲۷۰ هزار تن و سنگ آهن عیار متوسط به میزان ۶۵۰ هزار تن جهت خوراک کارخانه کنسانتره آهن شرکت پدیده کاوش ایرانیان تهیه شده است.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است